A Borkai-botrány kapcsán kirajzolódott Győrben egy kiterjedt korrupciós hálózat, a “győri polip”, amelynek tagjai majdnem mindent behálóztak a városban, hosszú éveken keresztül megkárosítotva ezzel a helyi lakosokat. 2006 és 2018 között a város által kiírt közbeszerzések 37%-a, a nem egészen 50-ből 18,3 milliárd forint landolt a Borkai-botrányban érintett szereplőknél, többek között a közös balatonfüredi nyaralóval rendelkező Rákosfalvy Zoltánnál, Bolla Péternél és Somogyi Jánosnál.
A város országgyűlési képviselője szerint Győr kiemelten sok állami támogatást kap, ezek a pénzek sok esetben mégsem a helyiek érdekeit szolgálják. Az elfolyó fejlesztési pénzek iskolapéldája a győri strand felújítása: sokéves csúszás után, 8,5 helyett 21,5 milliárdból fejleszti a létesítményt Mészáros Lőrinc és a NER-hez ezer szálon kötődő FÉSZ Zrt., az átadásra azonban még így is rengeteget várni kell a győrieknek.
Kattints, nézd meg milyen ügyei voltak! Mi kétszer is meggondolnánk, hogy őt küldjük-e a parlamentbe.
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
A különböző rendelkezésünkre álló adatokból olyan statisztikákat készítettünk, amelyek segítségével eldöntheted, hogy választott képviselőid sikeresen dolgoznak-e a településedért. Böngészd őket, és ha más információra is kíváncsi lennél írj nekünk!
Ahol az országos átlag a 100%
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?