Kampányai során Gelencsér Attila sosem riadt vissza attól, hogy megtévessze választókerületének állampolgárait. A 2018-as országgyűlési választás kampányában a családtámogatási rendszer sikerességéről számolt be, meglátogatta a kaposvári Gáspár családot, akik három gyereket nevelnek. Az egyedüli szépséghibája a Kapospont felületén közzétett kampányvideónak az volt, hogy Gáspár Andrásról utólag kiderült, hogy nem egy igazi, lelkes civil, hanem a Fidesz kaposvári szervezetének alelnöke volt.
A 2019-es önkormányzati választás kampányában Gelencsér feltalálta a részátadó ünnepség intézményét, amikor a Kaposvárt az M7-essel összekötő R67-es gyorsút éppen már elkészült szakaszának átadására szervezett rendezvényt, hogy félkész beruházásokkal büszkélkedjen, melyről még külön Facebook posztban is beszámolt.
Gelencsér Attilának nagy valószínűséggel döntő szava lehetett a megyei trafikosztás során is. Számtalan történet kering Somogyban arról, hogy hány fideszes vagy Fidesz-közeli stróman jutott trafik engedélyhez, különösen a Balaton-parton. Ő maga közvetlenül is érintetté vált a trafikbizniszben, mivel bevásárolta magát egy céghálóba, amelynek tulajdonosai dohánytermék-forgalmazásban érdekeltek. A Maza Tészta Kft.-ből ugyan már kiszállt, a Pannon Füszért végelszámolás alatt áll, de a BB Kaposban jelenleg is tulajdonos. A BB Kapos többségi tulajdonosa Gelencsér mellett Fekete János, aki testvérével közösen 2018-ban 8 trafikot üzemeltetett Kaposváron, 1,4 milliárdos árbevétellel.
Kattints, nézd meg milyen ügyei voltak! Mi kétszer is meggondolnánk, hogy őt küldjük-e a parlamentbe.
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?