Miskolcon az elmúlt években számos problémás beruházás indult. Ezek közül kettőnek is miniszterelnöki biztosa Dr. Kiss János, Borsod-Abaúj-Zemplén 2. választókerületének országgyűlési képviselőjelöltje. Munkájáért havi 1-2 millió közti összeget vesz fel.
Miskolctapolcai Strandfürdőt 2020-ban adták át, de hamar kiderült, több száz milliós veszteségeket termel rövid és hosszútávon is a városnak. Az államtól már 2021-ben 700 milliós támogatást kapott a fürdő, amit Kiss János a saját sikereként könyvelt el. Pedig Veres Pál, Miskolc független polgármestere már korábban jelezte, veszteségekre lehet számítani. Ennek oka, hogy a működtetéssel kapcsolatban felmerülő költségekbe az előző Fideszes városvezetés (Kriza Ákosék) nem számoltak bele mindent.
A kivitelező a miskolci Peka-Bau 2000 Kft. volt. A cég az utóbbi idők egyik legnagyobb tendergyőztese a városban. A tulajdonos, Pető György, aki tagja egy milliárdos forgalmú cégnek, amely trafikokat üzemeltet.
A Diósgyőri vár rekonstrukciója 2013 óta húzódik, és számtalan szakmai vitát váltott ki. A szakma úgy érzi a politika átnyúlt a feje felett. Pédául a felújítás második ütemére Rostás Lászlót kérték fel, aki addig kizárólag középületeket és házakat tervezett. A kivitelezést konzorciumban Tiborcz István - Orbán Viktor veje - baráti cége, az Épkar Zrt. és a FK-Raszter Építő Zrt. nyerte. 2021-ben derült ki, hogy statikai gondok is vannak a várral, ami miatt további 2 milliárd forint támogatásra várnak, hogy folytatni tudják a felújítást. Az ígéretek ellenére a forrás mindezidáig nem érkezett meg.
Kattints, nézd meg milyen ügyei voltak! Mi kétszer is meggondolnánk, hogy őt küldjük-e a parlamentbe.
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?