Salgótarjánban is a leggazdagabb magyar, Mészáros Lőrinc nyer a legtöbbet. A fideszes oligarcha 2017-ben vásárolta fel Salgótarján több mint 125 éves cégét, a Wamsler SE-t. Mészáros végzi a helyi szennyvízelvezetést, az eredeti árnál végül jóval magasabb összegért. Hasonlóan strófolták fel az onkológiai központ árát is, amelyet szintén kormányközeli üzletemberek építenek. A salgótarjáni focicsapatot is egy Mészároshoz köthető szereplő, Vörös József vásárolta meg. Az országosan terjeszkedő oligarchák mellett a helyi kormánypárti politikusok barátai és üzletfelei is nyerészkednek a térségben. Becsó Zsolt üzlettársa volt az a Molnár Arnold, aki családjával együtt a trafikkiosztások idején a Salgótarjánban kiosztható 19 dohánybolt közül 13-at nyert el. Jól látszik, hogy a fejlesztések és üzletek a fideszes elit érdekeit szolgálják, nem a helyiekét, akik pedig nagyon rossz körülmények között élnek. A magyar megyék közül Nógrádban van a legtöbb munkanélküli, itt a legalacsonyabb az egy főre jutó GDP, és az fizetések is a legalacsonyabbak között van. A megye egészségügyi ellátása is nagyon rossz állapotban van, ennek tragikus következménye, hogy itt volt a legtöbb halálos áldozata a koronavírusnak. Salgótarján súlyos problémákkal küzd: magas a munkanélküliség és kevés a befektető, emiatt elég iparűzési adó sem folyik be a város kasszájába. A kormányzat és a Fidesz helyi képviselői 12 év alatt nem tudtak hatékonyan segíteni a salgótarjániak problémáin.
Kattints, nézd meg milyen ügyei voltak! Mi kétszer is meggondolnánk, hogy őt küldjük-e a parlamentbe.
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
A különböző rendelkezésünkre álló adatokból olyan statisztikákat készítettünk, amelyek segítségével eldöntheted, hogy választott képviselőid sikeresen dolgoznak-e a településedért. Böngészd őket, és ha más információra is kíváncsi lennél írj nekünk!
Ahol az országos átlag a 100%
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?