Szolnok közbeszerzésein az elmúlt években kiemelkedett két szolnoki cég, a Böjtös-Bau és a Bau-Komplex. Az Agóra-Terminál, a RepTár és a Sörárium megvalósítását összesen 3,2 milliárd forintért végezték. A cégek vezetői mind Fidesz-közeliek, ahogy az a Soós Ferenc is, akinek cégei berendezhették a fenti fejlesztéseket. A Sörárium bérlője is baráti cég lett: a Szolnokneked referencia nélkül kapta meg a használati jogot.
Szolnokon összesen 843 millió forint uniós forrást költöttek a Tiborcz-féle közvilágítási projektre. 2013-ban az Elios a KEOP-finanszírozású közvilágítási pályázat első ütemén 421, második ütemén pedig 422 millió forint uniós támogatást nyert el, vagyis összesen 843 millió forint uniós pénzhez juttatta az önkormányzat. Az irányító hatóság pár nappal a pályázat kiírása előtt változtatta meg úgy a feltételeket, hogy a miniszterelnök vejének cége is megfeleljen az elvárásoknak.
A szolnoki önkormányzat ellenzéki frakciójának két tagját feltehetően “kivásárolta” a Fidesz. Bár a ‘19-es önkormányzati választást követően az ellenzék többségbe került a képviselőtestületben, 2020 tavaszára a Fidesz felbontotta a koalíciót két képviselő megvásárlásával. Ligeti József egyesülete feltehetően nagy értékű ingatlant kapott távozásáért: a kocsmaként üzemelő épület akkor került az egyesület tulajdonába, amikor Ligeti lemondott székéről a közgyűlésben.
Kattints, nézd meg milyen ügyei voltak! Mi kétszer is meggondolnánk, hogy őt küldjük-e a parlamentbe.
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?