Szombathelyen szinte az összes nagyobb beruházás a fideszes oligarchák gazdagodását szolgálja. Eközben a várostól a Fidesz-kormány a járvány alatt 3 millió forintot vont el. Ennek kompenzációjáért, más megyeszékhelyek képviselőivel ellentétben, a fideszes Hende Csaba nem lobbizott. Eközben a Mészáros család nyerészkedik a térségben. Mészáros Lőrinc vejének, Homlok Zsolt cégének székhelye is a megyében van, és a férfi cégei sorra nyerik a helyi közbeszerzéseket. A Szombathelyi Képtár és a Víztorony felújítását, az Arany-patak revitalizációs projektjét és az oldai sportliget megépítését, illetve a Szombathely–Kőszeg vasútvonal felújítását is a kivételezett üzletember nyerte el. 2019-ben a Mészáros Lőrinchez tartozó ZÁÉV 6 milliárd forintból épített utánpótlás nevelési intézetet a városban úgy, hogy már két ilyen intézmény létezett Szombathelyen. 2013-ban is a ZÁÉV építette az évtized legnagyobb helyi beruházását, a Haladás Sportkomplexumot. 2019 óta a Haladás egyik elnöke Homlok Zsolt. Szombathely országgyűlési képviselője, Hende Csaba segíti az oligarchák gazdagodását, de a térség lakosait annál kevésbé. A képviselő a támogatások elköltéséről nem egyeztet a lakossággal, és szinte sosem azokra a fejlesztésekre esik a választása, amelyekre a legnagyobb szükség van. Egy alkalommal egy olyan hidat újíttatott fel a városban, amely bár nem volt olyan rossz állapotban, éppenséggel a képviselő saját házához esett nagyon közel. Hende érdektelen Szombathely iránt, a parlamentben is alig említi körzetének problémáit.
Kattints, nézd meg milyen ügyei voltak! Mi kétszer is meggondolnánk, hogy őt küldjük-e a parlamentbe.
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?