Sóskúton -Tárnoktól mindössze 1 kilométerre - a Dongwha Electrolyte Hungary Kft elektrolit-gyárat épít. A gödi Samsung gyár beszállítójaként, a tervek szerint lítium-ion akkumulátorok gyártásához szükséges anyagokkal fog dolgozni Sóskúton. Ehhez első ütemben egy elektrolit-gyár, második ütemben pedig egy veszélyes hulladék újrahasznosító üzem felépítése szükséges. A gyárat felső küszöbértékű veszélyes üzemnek minősítették. Arról, hogy ez mennyire veszélyes, a lakosok -Sóskúton és a közeli Tárnokon - semmit nem tudnak. Menetközben az is kiderült, hogy a Dongwha nem tervez véderdőt telepíteni zajcsökkentés céljából.
Az ELTE humánökológia szakos hallgatói videóban dolgozták fel a témát. A videóban az alábbi állítások hangzanak el többek közt:
“Sóskúton fogják újrahasznosítani az akkumulátorgyártásban keletkező magzatkárosító hatású veszélyes anyagot. A tervek szerint évi 25 ezer tonnát fognak Sóskútra szállítani, majd vissza Gödre.”
“Az akkumulátorgyártásban használt elektrolit robbanásveszélyes, hidrogén-fluorid szabadulhat fel, ami fél órán belül halált okozhat. Baleset esetén sziréna figyelmeztet, hogy mindenki zárkózzon be azonnal. Elektrolit-gyár is lesz Sóskúton.”
A sóskúti és tárnoki lakosok élesen tiltakoznak az üzem építése ellen. Aradszki András ezzel ellentétes álláspontot képvisel. Elmondta: örömmel fogadja azokat a beruházásokat, amelyek hozzá tudnak járulni a magyar gazdaság fejlesztéséhez, az ott dolgozó emberek jólétéhez és a települések fejlődéséhez.
A legújabb fejlemény, hogy a Budapest Környéki Törvényszék felfüggesztette a Dongwha Electrolyte Hungary Kft. egységes környezethasználati engedélyét, amit a dél-koreai cég a sóskúti veszélyeshulladék-hasznosító üzem működtetésére kapott. Ám ez feltehetőleg nem a végleges felállás.
A választókerületed parlamenti képviselője. Feladata kitalálni mitől lesz jobb és fejlettebb a környezeted. Ehhez minél több, az államtól érkező pénzért kell lobbizni, majd gondoskodni a felhasználásáról. Így történik nálatok?
Ő irányítja a településed. Felelős, hogy a településed vagyonát szabályos és hasznos ügyekre fordítsák. Ennek megfelelően dolgozik a polgármestered? (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
A településed önkormányzatának tagjai. Az ő hozzájárulásukkal hoz döntéseket a polgármester. Feladatuk biztosítani, hogy a polgármester érted dolgozzon. (Az adatok a 2019-es önkormányzati választások eredménye szerint jelennek meg.)
Nézd meg mi minden történt az elmúlt 11 évben a környezetedben. Keress rá a választókerületedre, ismerd meg a „legfurcsább” ügyeket. Ha valamiről tudsz és hiányzik a felsorolásból küld el nekünk!
A különböző rendelkezésünkre álló adatokból olyan statisztikákat készítettünk, amelyek segítségével eldöntheted, hogy választott képviselőid sikeresen dolgoznak-e a településedért. Böngészd őket, és ha más információra is kíváncsi lennél írj nekünk!
Ahol az országos átlag a 100%
Az országos egy főre jutó átlag 3,5 millió Ft
Ahol az országos átlag a 100%
Az országos egy főre jutó átlag 29 406 Ft
A legsikeresebb Felcsút több, mint 25 milliárd Ft-ot kapott
Ha valamire állami pénzt használnak fel, pályázatot, azaz közbeszerzést kell kiírni. Közös érdek, hogy a pénzt hatékonyan és felelősen használjuk fel. De az is fontos, hogy minél több cég kapjon lehetőséget állami pénzből történő munka elvégzésére. Nézd meg mennyiért és kik végezték az elmúlt 11 év legnagyobb közbeszerzéseit választókerületedben és településeden.
Az állam szigorú feltételek mellett, pályázatban ad lehetőséget arra, ha trafikot akarsz nyitni. Az adatok azt mutatják, az úgynevezett trafikkoncessziók elnyeréséhez nem elég „csak” teljesíteni a pályázat feltételeit, egyéb kapcsolatokkal is rendelkezni kell… Nézzük kik nyertek trafikot a településeden.
Olyan államtól érkező pénz, amire 5000 főnél kisebb települések vagy helyi civil szervezetek pályázhatnak. Ezeket a pénzeket a település fejlesztésére kell elkölteni. Vajon tényleg így történik?
Magyarországon a gazdasági társaságok minden évben megválaszthatják, hogy előre meghatározott célok közül, mit szeretnének támogatni. Itt azt láthatod, hogy településeden mely focicsapatok, mire és mennyi TAO-támogatást kaptak. Ezeket a támogatásokat sokszor teljesen szabályszerűen használják fel. Vannak viszont olyan esetek is, amikor egy foci klub egy év alatt többet költ fűnyíróra egy kisebb magyar település költségvetésénél. Nálatok minden szabályszerűen történt?